5 PADOMI KĀ UZSĀKT ZIEMAS PELDES​

5 PADOMI KĀ UZSĀKT ZIEMAS PELDES​

Rudens ir laiks, kad vīrusi uzsāk savu darbu un cilvēki sāk slimot. Ir brīnišķīgs veids, kā stiprināt savu imunitāti – rūdīties. Kā blakusefekts spēcīgai imunitātei ir daudz augstāks enerģijas līmenis, darba spējas, labs garastāvoklis un stabilāka nervu sistēma. Tas tādēļ, ka aukstās peldes ietekmē dziļi organisma aizsarg funkcijas, kas atbild par mūsu izdzīvošanu.

Lai sāktu peldēt ziemā ir vērts ņemt vērā:

  • Uzsāc to darīt tad, kad ķermenis ir vesels un jūties spēcīgs. Aukstā ūdens iedarbība uz ķermeni ir ļoti spēcīga un novārgušam ķermenim var izraisīt komplikācijas. Kā arī, ja Tev ir sirdsdarbības traucējumi vai augsts asinsspiediens, pirms peldēm vēlams konsultēties ar savu ārstu
  • Kad uzsāc peldes, noteikti nevajag to darīt vienatnē. Vislabāk ir atrast kompāniju ar ko to darīt, lai esi drošībā. Latvijā ir ļoti populāra roņu kustība, kā arī arvien vairāk cilvēku sāk izmantot mūsu klimata priekšrocības un peld visu cauru ziemu.
  • Kad uzsāc peldes – nevajadzētu to darīt uz adrenalīna bāzes un mesties ūdenī strauji. Dari to lēnām un apzināti. Svarīgi ir nomierināt savu ķermeni un atslābināties. Tas šķiet pirmajā brīdī neiespējami, tomēr to var izdarīt. Kā arī –šī prasme pēc tam lieliski noder ikdienā, kad esam stresa situācijā. Ķermenis jau daudz labāk māk tikt stresu.
  • Aukstās peldes uzsāc pamazām – saglabā mērenību, gan tajā cik ilgi pavadi aukstajā ūdenī, gan arī cik bieži to dari. Ķermenis apgūs prasmi sadzīvot ar aukstumu daudz labāk, ja darīsi to regulāri un bez pārmērībām
  • Ja vēlies aukstās peldes uzsākt sev drošā vidē un saprast vairāk, kādu ietekmi tas atstāj uz dzīves kvalitāti, to Latvijā ir iespējams apgūt pie ilggadējas ziemas peldētājas un izaugsmes treneres Brigitas Mironovas.

Atbildēt